Ludziska spod biao-czerwonej szachownicy.

Ad: This forum contains affiliate links to products on Amazon and eBay. More information in Terms and rules

Mesiek to Bf-109, zwany potocznie również "mietek". Samolot dość powszechnie używany w Niemczech do lotów krajoznawczych w ramach wycieczek organizowanych przez biuro podróży Luftwaffe w latach 30 i 40 ubiegłego wieku .
 
Stojanka to inaczej CPPS czyli miejsce w którym technicy z wielkim żalem oddają w czasowe użytkowanie pilotom swoje "dzieci" e... znaczy samoloty , lub miejsce w którym technicy szwendają się i przeszkadzają pilotom w kołowaniu . Wszystko zależy od punktu widzenia .

CPPS - Centralna Płyta Postoju Samolotów
 


Akurat tutaj to Romek sie mylisz. CPPS to wielka płaszczyzna na której stoją samoloty zazwyczaj w rzędzie jeden obok drugirgo.Stajanka ( stojanka - jak kto woli ) to miejsce dla jednago samolotu.Jak słychać wyraz jest pochodzenia rosyjskiego i oznaczał miejsce ukrycia ( postoju ) samlotu na lotnisku. Takie stojanki często obwałowane ziemnym umocnionym wałem były uzywane jeszcze w latach 50-70 zamiast schrono-changarów do ustawiania samolotów w czasie alarmów czy zagrożenia wojną.
 
Zostało mi trochę popiołu po łikendowym grilu to sobie posypię głowę
 
5 x czerwona Warka
Reszta jak na prawdziwego komunistę przystało - zniszczona

Szukałem stojanek i znalazłem ładne w Udetfeld, tfu chciałem powiedzieć w Mierzęcicach.

Właśnie na KinoPL leci fajny film fabularny z "ołówkami" w roli głównej pt. "Na ziemi i na niebie".
 
Widziałem ten film chyba za 6 razy.Jak pomyślę że terminowałem w JW1901 w Udetfeld to łza w oku sie kręci.
 
No nie mów że kosiłeś trawę na tych wałach .
A Starkę nabył? Zostawiłem Tobie jedną flaszkę. Jak nie kupisz to ją też zagarnę.
 

Users who are viewing this thread