Ludziska spod biao-czerwonej szachownicy.

Ad: This forum contains affiliate links to products on Amazon and eBay. More information in Terms and rules

Cześć
Wojtek ja używam podkładu Gunze Mr. Surfacer. Dissolved putty to płynna szpachlówka(bardzo dobra).
Stosuje sie to w celu "wygładzenia" powierzchni modelu. Malujesz tym cały model i później wodny papier ścierny np.600 i szlifujesz do plastiku a wszelkie zagłębienia w modelu wypełnione są podkładem. Surfacer jest sprzedawany w 3 gradacjach konsystencji
Zobacz szpachlówki i podk?ady - Gunze Sangyo Polska - farby modelarskie akrylowe Mr.Hobby, Mr.Color, chemia modelarska tego co pamiętam to Tamiya też powinna mieć podobny specyfik.
Mikromesh to specjalna szmatka do polerowania powierzchni modelu.
Zauważ jak dużo uwagi poświęca się przygotowaniu powierzchni do malowania. Błędy popełnione na tym etapie spowodują brzydki wygląd modelu po pomalowaniu zwłaszcza metalizerami lub alcladem.
Rozcieńczenie czarnej farby z rozcieńczalnikiem pół na pół do preshadingu? Czemu nie, ja stosuję normalną czarną farbę do preshadingu po liniach podziału blach
Tutaj na tym modelu jest to trochę słabo widoczne http://www.ww2aircraft.net/forum/your-completed-kits/1-48-airfix-mosquito-fb-mk-vi-18738.html
w domu mam jeszcze inne zdjęcia z okresu malowania więc jak chcesz to daj na PM swojego maila, a podrzucę je to sam się szybko zorientujesz o co chodzi.

Zdrówko

PS. u mnie w pracy zabrakło skali na termometrze za oknem(max.52 Celcjusze)
 
Hej !
Jak malujesz tym surfacerem to nie zalewasz lini podziłu blach ?
Ten mikromesh , czy zostal użyty na podkładówce w celu jej wypolerowania ?
Preshading. Z tego co zrozumiałem facet najpierw pomalował cały model na czarno. Czy tylko wybrane sekcje ? Jak wzdłuż lini podziału blach ? ( Angielski jest nieprecyzyjnym językim. Byle jak użyty powoduje zawsze konsternację. U tubylców też) Myślałem, że to się robi po malowaniu tak zwanym waterwashem.
Z tym "dissolved putty" chodziło mi o to co Wy używacie do wypełniania szpar na łączeniach plastiku.
Moskito jest super !
A termometr wsadźcie do cienia ! I jeśli wtedy pokaże 52... to będzie można uznać, że atmosferę w pracy macie gorącą !
Ciao !
 
Zeżarło mi cały post
Do dooopy z takim pisaniem
Podeślę zdjęcia szybko załapiesz, wszak jeden obraz wart 1000 słów.
 
Oho, widzę, ze Ty też masz klopoty z postowaniem. Jedna rada może, ja to robię ostatnio, piszę w Wordzie i potem kopiuje na forum.
 
Nie wiem jak to robicie ale ja nie mam problemów z postowaniem.Jadę cięgle jeszcze na IE6 z dodatkami i jest OK.Większość forumowiczów też nie ma problemów.Ale jak widać zdarzają się wyjątki. Fakt że większość problemów stwarzają te reklamy i inne niewidoczne przekierowania.Więc dobrze jest zablokować je, zwłaszcza te pop-up windows.


Mam ochotę zrobić coś prostrzego jak to

Coś rzucającego sie w oczy (zapomnijmy o dokładności historycznej OK ?).

Acha ... JG1 Wurger...... Jeśli chcesz coś rzycającego się w oczy zobacz też te ...
 

Attachments

  • Fw190A5 1JG1 white4 1943.jpg
    61.1 KB · Views: 56
  • Fw190A-6 2JG1 Black3_1.jpg
    36.8 KB · Views: 62
  • Fw190A6 JG1.jpg
    66.7 KB · Views: 56
  • Fw190A-7 3JG1.jpg
    30.9 KB · Views: 53
Last edited:
Szachownicy to raczej nie dzam rady zrobić, spróbuję pasy. Chodziło mi głównie o plamy (motling ?) Mój schemat jest więc raczej uproszczony i jak podejrzewam plamy na FW190 były malowane zawsze. Dzięki.
 
Co do postowaniea to myślę, że moje blokowanie przekierowań powoduje u mnie problemy.
Ciao.
 
Co do postowaniea to myślę, że moje blokowanie przekierowań powoduje u mnie problemy.
Ciao.

To może zmaina ustawień fire-wall'a pomoże.

Co do motlingu to nie zawsze występował.Ale masz rację większość maszyn niemieckich tak była malowana.
 
Dzięki.
A z firewall to co masz na myśli ? Ja blokuję całą listę specyficznych IP, m.i. wszystkie znane mi adresy serwerów google służące do zbierania informacji . Zwykle kłópotów nie ma, ale ta website upiera się na przekierowanioe na google-analytics i browser nie ładował strony nigdy do końca (firefox 2). W tej chwili przekierowałem to połączenie na 127.0.0.1 i chyba jest spokój.
 
Zawsze mozna utworzyć regułę.Ale jesli przekierowałeś to na inny port.To może być. Kontroluj tylko czy na innych stronach nie masz klopotu..
 
Nie, nigdy nie było kłopotów. To jest pierwsza tak uparta website. No cóż, ktoś musi zapłacić za jej istnienie no i są to reklamy. No ale, jak nie pałką to go kijem.
 
Naprawdę ? I pewnie firmom reklamowym oferują "wtyczkę" do omijania tamtej "wtyczki". Jak z "call display" w telefonach.
Raczej polegam na pliku Hosts i wlasnej firewall.
Hej, nie zapomnij pochwalić się tym Me109E zanim go oddasz do muzeum. W 1/24 to będzie co oglądać. Robisz go z pootwieranymi blachami ?
A propos malowania, aerograf mi pulsuje (single action internal mix), co może być nie tak ?
 
Nnie, nie mam. Ale znalazłem komentarze Badgera. Niedokręcona głowica, źle osadzina końcówka (?) (tip) (wiem o co chodzi, jakkolwiek mam założoną fabrycznie nową głowicę powinno być OK.) albo zjechane łożysko igły. lożysko wydaję się być ciasne i nie wypada, pozostaje tylko ten "łeb" sprawdzić (zaraz po śniadaniu). Dopiero potem popatrzymy na kompresor. Ten mój Badger 200 zaczyna mnie coraz bardziej denerwować, już złożyłem zamówienie na Paasche H. (Zejdzie z miesąc).
Romek, jak tam ten termometr ? Nam temperatury trochę się uspokoiły (22-26C) ale wilgotniść powietrza jest taka, że czuje się jakby było 10 stopni więcej.
 

Całkiem możliwe Wojtek.To jak w tym dowcipie o samolotach i rakietach.Ciągle coś więcej do kupienia.

Ten Bf109E jest OOB ( out of box) zadnych blach czy żywicy.Dorobiłem tylko parę drobiazgów i poprawiłem tu i tam.Zero otwarc.No może kabina.Nawet musiałem dokleić osłonę silnika bo nawet po pasowaniu wyszło ....jak by pijany sikał. ALe parę fotek strzeliłem. Cierpliwości.

Czym pluje aerograf...farbą czy wodą?
 
Z pulsacją to wygląda na to, że była luźna głowica.
Skąd ten model ? W 1/24 też knocą ?
 
O, aerograf pluł wszystkim, farbą, wodą i rozpuszczalnikiem. Ale teraz już przestał. Wystrzeliłem z niego ze 3 ccm farby i wygląda OK.
 
Ten model Airfix'u to stary zestaw z lat 70 chyba. Nie wart zachodu. Ścianki połówek kadłuba i skrzydeł po powiększeniu do slai 1:1 były by jak pancerz czołowy Tygrysa.Szkło też. Nity wypukłe w skali 1:1 wyglądały by jak gwoździe. Kształt też raczej nie jest zbyt precyzyjny, ale nie sprawdzałem.

Jeśli aerograf pluje to zanczy że ciśnienie jest zbyt słabe albo farba za gęsta.Dobrze że to tylko lużne śruby.
 

Users who are viewing this thread