Ludziska spod biao-czerwonej szachownicy.

Ad: This forum contains affiliate links to products on Amazon and eBay. More information in Terms and rules

W świetle nowych informacji moje pytania stają się mniej ważne.
Dzisiaj dopiero przeczytałem dokładniej polskie uwagi do raportu i o dziwo płk. Klich miał również wątpliwości co do informacji przekazywanych przez kontrolę.
Wojtek ty taki doświadczony fachman i nie pamiętasz.
Przecież nasze roczniki to takie starsze od torfu i młodsze od węgla:lol::lol::lol:
 
Cześć.
Ciągle ta sprawa żyje ? Powiedzcie mi, jakie to mogą być spekulacje na temat tego, co stało się w Smoleńsku. Czy to jest szukanie jakiś kozłów ofiarnych ?
 
ech długo by opowiadac. Sprawa żyje chociażby dlatego, że ciągle toczy się śledztwo proluratorskie w sprawie przyczyny katastrofy. Rosjanie wyprodukowali raport. który wygląda na mocno jednostronny- nie uwzględnia zachowań kontrolerów sprowadzających samolot. Nagrania są niekompletne a co jakis czas puszczane są kolejne rewelacje i przecieki. Jak chcesz sobie poczytac to tutaj jest sporo:
[WYPADEK] 2010.04.10 TU-154 - Samolot Prezydenta RP rozbi? sie pod Smole?skiem
 
Tak myślałem, sprawa przeszła na płaszczyznę polityczną. Ja oczywiście, jak każdy, mam swoją opinię na temat przyczyn katastrofy, ale to już jest inna sprawa.
Dzięki za link.
 
Ta sprawa zaczęła się od politycznych niesnasek pomiedzy Premierem i Prezydentem, od wzajemnego udawadniania sobie kto jest ważniejszy. W jakiś sposób przypominała walki dzieciaków w piaskownicy o samochodzik lub łopatkę do piasku. Potem weszła w fazę zabawy zapałkami... I skończyło się tak jak czasem takie zabawy sie kończą- pożarem. A więc zaczęło się politycznie i tak trwa nadal. A Rosjanie, którzy poniekąd tę rozgrywkę pomagali wzniecic zapraszając Premiera a ignorując Prezydenta grają nami nadal.....
 
Szczerze to mam w d.... otoczkę polityczną. Nie podoba mi się ten polityczny medialny cyrk urządzany na grobach ofiar. Niestety po raz kolejny obnażona została żałosna sytuacja w lotnictwie wojskowym. Tak naprawdę to niewielu ludziom zależy na wyjaśnieniu wszystkich przyczyn wypadku. Zbyt wielu wysoko postawionych ludzi(głównie w armii) nie ma tu "czystych rąk".
Najlepiej powiedzieć że piloci samobójcy alby niedouczeni i nie dochodzić przyczyn nienależytego wyszkolenia i ogólnego burdelu(patrz sprawa CASY, Bryzy i Mi-24. Raporty dot. tych katastrof i wnioski z nich płynące są bardzo smutne). Płk Klich nie ma zbyt wielu sojuszników. O szefie MON to nawet nie piszę, bo szkoda klawiatury.
 
Romek trochę przesadzasz......samoloty zawsze spadały. Nawet Ikar przekroczył ograniczenia eksploatacyjne is spadł.
 
Oczywiście, że politycy chcą jak najwięcej ugrać dla siebie mimo, że powinni starać się grać dla kraju... ale może mam niedzisiejsze spojrzenie na świat. Samoloty spadały i spadać będą i co szczególnie smutne w większości przypadków z winy tzw. czynnika ludzkiego. Ale wyjaśnianie katastrof i odsuwanie ludzi nieodpowiedzialnych ma głęboki sens w kontekście unikania błędów w przyszłości. Taki to mój prywatny idealizm....
 
A jak tam u Was ze stanem wody? Bo u mnie jeszcze 1m i będę miał wodę w "fabryce" i zamiast samochodem to kajakiem będę się przemieszczał.:lol:
 
El Moderatore, ciotka Google melduje że forum jest na czarnej liście stron instalujących niechciane oprogramowanie. Co władza na to?
 
To pewnie jeszcze stare nawyki za poprzedni atak jaki tu mieliśmy. Ale sie sprawdzi. Mnie nic na Googlach nie dwoni. Za to ta wszawa strona i jej DoublClick wstrzymuje prace przeglądarki dośc często.

A jednak się coś dzieje.....przeglądarki Firefix and Chrome nie chcą puszczać mimo komendy Ignoruj. IE chodzi normalnie. Problem zgłoszony.
 
Last edited:

Users who are viewing this thread

Back