Ludziska spod biao-czerwonej szachownicy.

Ad: This forum contains affiliate links to products on Amazon and eBay. More information in Terms and rules

Pozdrowienie przyjacielia. :)

Sorry for posting to Polish 'speaking corner' in English language (I could write in Slovak or Serbian though, but doubt that would solve communication problems.) Anyway I came across this scans on the internet and just wanted to share them with my fellow forum members from Poland. Hope you will find them interesting...

18848_206053763_Mig-29%201.jpg


18848_206053763_Mig-29%202.jpg
 
Ale my straciliśmy, że nie byłeś- sesja z ubiegłego roku była imponująca....

No tak tu masz rację. Kurcze ale ja się nie rozerwę. Chyba że granatem na strzelnicy. :lol:


Wojtek, a kiedy dasz zdjęcia z czerwcowej wystawy?

Czekam na resztę zdjęć od Piotra. Ale jakoś nie możemy się spotkać i wymienić płyty ze zdjąciami.


Pozdrowienie przyjacielia. :)

Sorry for posting to Polish 'speaking corner' in English language (I could write in Slovak or Serbian though, but doubt that would solve communication problems.) Anyway I came across this scans on the internet and just wanted to share them with my fellow forum members from Poland. Hope you will find them interesting...


Thank you Igor. A very interesting info. Is that your article ?
 
Świeczkę w oknie zapaliliście?
"Heil Sztainbach" Kukiza też jest dobre, ale trochę w innym stylu.
 
Last edited:
A co ja mówiłem pare miesięcy temu?....... nigdy nikt mnie nie słucha...;)


A propo Co będzie jak sie skrzyżuje sie murzyna z ośmiornicą ?
 
:lol:
Zauważam pewne podobieństwo tarczy i offsetu za F 16.
Wszyscy, a zwłaszcza politykierzy napalili się jak szczerbaty na landryny, a później a tego wyszła jedna wielka kupa.
Ciekawe kiedy przestaniemy być frajerami, którzy za wizję marchewki będą nadstawiać dupę za kogoś?
 
W sprawie offsetu to się nie zgadzam, że wina leży po stonie Amerykanów. Polskie firmy w większości nie były zdolne i nadal nie są zdolne do przyjęcia oferowanych technologii. Ja mam jakiś tam związek z przemysłem, znam sporo przedsiębiorstw i z grubsza wiem na jakim są poziomie. Jak każesz facetowi, który robi drewniane zydle produkować fotele katapultowane ( bo i na tym i na tym się siedzi... ) to na 100% się to nie uda. Oczywiście jak władujesz kasę w stworzenie praktycznie nowej firmy ( bo właściwie to możesz tylko wykorzystać teren a często już pomieszczenia nie, a napewno bez remontu ) szkolenie ludzi, maszyny, sysytemy zarządzania to się uda... Tylko, że technologie z ofsetu miały pomóc w rozwoju a nie w budowie czegoś od podstaw... Jestem przekonany, że wina w ofsetowej zawalance jest w większej części po naszej stronie a nie po amerykanów. Przede wszystkiem musisz umieć powiedzieć co chcesz... a polskie firmy chcą tylko świętego spokoju.
W kwestii tarczy- to górę wzięła chęć dogadania się z ruskimi, ale demokraci to zawsze tak mieli. Potem za kilka lat republikanie będą musieli to po nich naprawaić. I na 100% my nic nie mieliśmy tutaj do gadania. Nie ma się co nadymać- jesteśmy nikim w tej grze.
 
Dominik, ale ja wcale nie mówiłem że kiepski offset to wina amerykanów. Jak słyszałem jakie były pomysły na offset z naszej strony to włos się jeżył na głowie, np. chlewnie:shock:.
Jak nie umiemy wykorzystać okazji do rozwoju gospodarczego kraju, to dajmy spokój z zapisami o offsecie w przetargach. Być może kupilibyśmy te samoloty taniej, a gwarancję i tak dostalibyśmy bez łaski.
 
Rzeczywiście źle Cię zrozumiałem, ale to wina tego, ze generalnie wokół się słyszy ( zwłaszcza w mediach a i w czasopismach typu "Skrzydlata Polska) jak to Amerykanie nas wykorzystali i jaki interes moglibyśmy zrobic np. z ruskimi...
I tu dygresja: za PRL krążyły po Polsce historie co też byśmy wspaniałego nie zrobili np. w dziedzinie motoryzacji- gdyby nam pozwolili ( w domysle ruscy )...I potem nam pozowlili ( do dzisiaj nam wolno- i co?) Jakby nie fabryki przeniesione z zachodu to do dzisiaj jeździlibysmy zmodernizowaną wersją 126P .

Ale do rzeczy. Polskie firmy kompletnie były niegotowe a co gorsza kompletnie nie wiedziały co powinny chciec. Niestety nie wiedzieli także politycy, którzy chyba do dzisiaj nie mają spójnego planu rozwoju kraju tzw. mapy drogowej. A wg. mnie to oni powinni wymuszac zachowanie firm nawet prywatnych poprzez sterowane zapotrzebowanie ( coś na kształt tego co zaczyna się dziac na studiach wyższych- są kierunki zamawiane i dzieciakom sie płaci za studiowanie ). Zwalenie całości na firmy skończyło się plamą.

Z ofsetu nie powinno sie rezygnowac- trzeba go tylko sprytnie wykorzystac, w końcu to i owo się udało. Szkoda tylko, że nie za wiele w przemysle lotniczym.
pozdrówka,
Dominik
 
Colera! Znowu nic nie zrozumialem z calej dyskusji. Czy wy musicie zawsze tym szyfrem sie tu porozumiewac!? Co maja ofsety do samolotow!? A z tym ze sie nie liczymy to tez zalezy, bo jak o mieso szlo to sie umielismy postawic!
 
Last edited:

Users who are viewing this thread

Back