Ludziska spod biao-czerwonej szachownicy.

Ad: This forum contains affiliate links to products on Amazon and eBay. More information in Terms and rules

:lol:

Nie jest tak źle panowie. Powoli do przodu. Kawałek drugiego kadłuba mam.
 
Czołem Panowie !
No, dawno mnie tu nie było, ale miałem "przegrane" ostatnie dwa tygodnie. I w pracy i personalnie. Wy narzekaliście na jesienną pogodę, a ja tu miałem 33 stopniowe upały, co z wilgotnością powietrza bliską 90 % dawało całkiem uczciwą saunę za darmo. Dopiero dzisiaj się załamało, ale to wpływ huraganu Earl, który zawędrował aż do atlantyckich wubrzeży Kanady.
Pytanie. Znalazłem to w innym wątku:

View: https://www.youtube.com/watch?v=_atylcwCQuk
Mój rosyjski raczej jest cienki, ale wygląda na to, że błota Rosji zachowały następny kawałek historii. O ile dobrze zrozumiałem, to samolot znaleziono pod Pskowem, rozbity, ale mało skorodowany. Komentator chyba mówi, że zestrzeliły go Fokkery (?) czy chodzi mu o "foki" ? I dlaczego to całe znalezisko ma trafić do Nowosybirska ?
Czołem.
 
Trafi do Nowosybirska bo tam już są części 2 szturmowików i chcą z trzech złożyć jednego nawet do stanu lotnego, ale to chyba zbytni optymizm. Wyprodukowali ich chyba ok. 36 tys. i do dzisiaj nie zachował się w Rosji żaden egzemplarz, więc parcie na odbudowę jest duże. Jedyny Ił-2 wojennej produkcji jest w Muzeum Wojska Polskiego, a stan jego jest ponoć żałosny.
Zadziwił mnie fakt że to błoto tak dobrze zakonserwowało ciało pilota i różne elementy wyposażenia. Ta breja musiała być bardzo uboga w tlen bo inaczej proces rozkładu ciała i korozji elementów dałby o sobie znać. Ciekawe skąd wiedzieli że załoga zginęła jeszcze w powietrzu. Swoja drogą pamiętam przypadek odnalezienia w Karelii wraku Hurricane, a w środku znaleziono zmumifikowane zwłoki pilota ,dokumenty, broń.
 
Wojtku, też macie takie odstraszacze w Bydgoszczy?
:lol:
 

Attachments

  • dsc03776r.jpg
    dsc03776r.jpg
    89.6 KB · Views: 52
Masz na myśli tego Antka? :lol:

Nie nie widziałem na lotnisku czegoś takiego. Raczej rakietnica z nabojem typu "światło-dzwięk"
 
Taaaak..i w dodatku z pierwszą grupą inwalidztwa. :lol:

Kadłub B-24...linijka ma w sumie 33cm długości.
 

Attachments

  • b-24 fus_.jpg
    b-24 fus_.jpg
    82.6 KB · Views: 53
  • b-24 fus.jpg
    b-24 fus.jpg
    176.1 KB · Views: 53
Last edited:
Dzięki Romek. Dwa zdjecia dodatkowe...sekcje kadłuba z kabiną pilotów ( jeszcze bez detali) i sekcja bocznych strzelców.Malo widać przez te duże okna ale środek zrobiłem.
 

Attachments

  • b24_1.jpg
    b24_1.jpg
    124.6 KB · Views: 52
  • b24_2.jpg
    b24_2.jpg
    88 KB · Views: 48
  • b24_2a.jpg
    b24_2a.jpg
    104.7 KB · Views: 47
  • b24_2b.jpg
    b24_2b.jpg
    103.1 KB · Views: 48
Dziekuję Dominiku....:D

Pare fotek z walki z fotelami. Te z wycinankli są tak krzywe że nie mogłem na nie patrzeć. No to zrobiłem nowe..... i pomalowałem.
 

Attachments

  • fotel2a.jpg
    fotel2a.jpg
    99.4 KB · Views: 37
  • fotel2.jpg
    fotel2.jpg
    88.6 KB · Views: 37
  • fotel1b.jpg
    fotel1b.jpg
    123 KB · Views: 38
  • fotel1a.jpg
    fotel1a.jpg
    143.3 KB · Views: 38
  • fotel1.jpg
    fotel1.jpg
    91 KB · Views: 37
Po oczyszczeniu wyglądą fajnie. Jak sie doloży pasy in poduszki to będzie OK. Co?
 

Attachments

  • fotel2b.jpg
    fotel2b.jpg
    108.3 KB · Views: 39
  • fotel2c.jpg
    fotel2c.jpg
    79.4 KB · Views: 40
  • fotel3.jpg
    fotel3.jpg
    94.2 KB · Views: 40
  • fotel3a.jpg
    fotel3a.jpg
    99.9 KB · Views: 39
Dzięki...a mówią że predzej kaktus zakwitnie czy coś.... mój właśnie zakwitł.
 

Attachments

  • kaktus.jpg
    kaktus.jpg
    146.6 KB · Views: 37
Małe pytanko.

Malowałem sobie model z puszki Tamiya i bardzo się starałem żeby było czysto idt ale troszkę takich malutkich włosków się przykleiło i czy muszę je usunąć papierem ściernym i dać kolejną warstwę lakieru, czy może jak będę polerował pastą polerską to uda sie pozbyć tych włosków, a może użyć jakiegoś super drobnego papieru ściernego i nie dawać już kolejnej warstwy lakieru tylko pasta polerska wyrówna po tym super drobnym papierze ściernym?

Co myślicie?



Edit:

Zapomniałem dodać, świetna robota z tym Liberatorem.
 
Zależy co to za farba i jak głęboko te włoski siedzą w farbie. Jeśli to zwykła aluminiowa farba ( nie metalizer) i wloski są na powierzchni to możesz je usunąc grubym pędzlem a sztywnym włosiem. Delikatne przetarcie papierem 2000 a wyżej też może być.Polerowanie też je usunie. Ale jeśli siedzą głęboko to polerowanie i papier 2000 nic nie da.Trzeba papieru 600-900 i po wyrównaniu powierzchni malować jeszcze raz.
No a jeśli ta farba to metalizer...to możesz próbować polerowania.Po usunięciu włosków powtórne malowanie w tych miejsczch.
 
Farba to Tamiya TS-8, to chyba nie jest żaden metalizer.

Dlatego chyba spróbuję pędzlem najpierw albo od razu polerowanie, zobaczymy.

Dzięki za radę.
 

Users who are viewing this thread

Back