Ludziska spod biao-czerwonej szachownicy.

Ad: This forum contains affiliate links to products on Amazon and eBay. More information in Terms and rules

No, mam nadzieję, że masz rację, bo kupę pracy pakujesz w ten karton. Jakby się miał za parę lat zacząć wyginać to szkoda by było.
 
Słyszeliście może o tym?

Strona WWW - Samoloty

Możliwe, że P.11 znowu będzie latać.

Witam,

Oby nie. Przywrócenie eksponatu do stanu lotnego wymagałoby wymiany wielu elementów w jedynym zachowanym na świecie i do tego kompletnym egzemplarzu! Pytam więc po co dewastować zabytek, a potem narażać go na utratę w wypadku? Żadne pieniądze z ubezpieczenia nie zwrócą nam kawałka historii. Dlatego uważam, że naszym obowiązkiem jest zachowanie go w jak najlepszym stanie dla następnych pokoleń. Bardzo dobrą robotę robi Muzeum Lotnictwa, aby utrzymać silnik w ciągłej sprawności, ale nie posuwajmy się za daleko.
Jak chcą latać P.11 to niech zbudują sobie replikę a zabytki zostawią w spokoju.
 
I ja mysle że to jest dobre rozwiązanie. Szkda by było utracic tak cenny eksponat. Co innego gdyby były inne Jedenastki na świecie albo dostepne części. Repplika P-11 to jest to co można zrealizować mająć egzemplarz wzorcowy.
 
Budowa latającej repliki to jedyne rozsądne rozwiązanie, chociaż to zawsze nie to samo co oryginał... Ale zawsze fajnie byłoby zobaczyc to chrakterystyczne skrzydło na niebie...
 

Attachments

  • kolo3a.jpg
    kolo3a.jpg
    78.5 KB · Views: 54
  • kolo4a.jpg
    kolo4a.jpg
    71.2 KB · Views: 63
  • kolo5a.jpg
    kolo5a.jpg
    70.7 KB · Views: 62
No i oszlifowałem i pomalowałem.
 

Attachments

  • kola6a.jpg
    kola6a.jpg
    114.8 KB · Views: 48
  • kola6b.jpg
    kola6b.jpg
    112.1 KB · Views: 54
  • kola6c.jpg
    kola6c.jpg
    110.7 KB · Views: 53
  • kola6d.jpg
    kola6d.jpg
    120.7 KB · Views: 57
  • kola6e.jpg
    kola6e.jpg
    100.8 KB · Views: 54
No Wojtek, zawiodłeś mnie. A gdzie napis Goodyear na oponach:lol:
Poszedłeś po bandzie. Wstyd:lol::lol::lol::lol:
 
No przecież to jeszcze nie koniec. A co do napisu to przejrzałem wiele zdjęć z B-24 i zadnego napisu tam nie widziałem. ;)
 
No przecież to jeszcze nie koniec. A co do napisu to przejrzałem wiele zdjęć z B-24 i zadnego napisu tam nie widziałem. ;)

Bedziesz musiał zwrócic się o pomoc do stowarzyszenia weteranów mechaników od B-24 :)
 

Users who are viewing this thread

Back