Ludziska spod biao-czerwonej szachownicy. (1 Viewer)

Ad: This forum contains affiliate links to products on Amazon and eBay. More information in Terms and rules

Jak wynika z tematu wątku mamy się tutaj meldować :).
Niniejszym to robię.
Jeżeli chodzi o modele, to ostatnio specjalizowałem się w Ła-5 i P-36 i P-40 ("długi nos - czyli do wersji "C").
Tutaj parę obrazków tej ostatniej maszyny:

View attachment 213909

View attachment 213910

Jak widzicie, odmiana modelarstwa, którą uprawiam jest dość nietypowa. Pracuję jednak nad jej rozpowszchnieniem - choćby poprzez tę stronę.

Witamy serdecznie Kolegę. Wspaniała robota. :thumbright:
 
Zdjęcie0253.jpg
Zdjęcie0255.jpg
Zdjęcie0256.jpg
Zdjęcie0257.jpg

postep prac :D
 
Wszystko wygląda bardzo dobrze. Trzeba trochę poszpachlować na złączach a potem przeszlifować drobnym, papierem ściernym.

:thumbright: :thumbright:
 
jakim lakierem mam pomalowac felgi bo juz zapomnialem czy blyszczacym czy matowym
czy cala reszte tego kolai czesci podwozia jak pomaluje czy tez mam je jakims lakierem maznac?
 
Całe koło na czarno najpierw. Potem felgę czystym lakierem błyszczącym zmieszanym z matowym w proporcji 50/50. Można samym błyszczacym ale takim bardziej rozcieńczonym. Reszta podwozia tj. golenie i pokrywy podwozia tylko pomaluj matowymi farbami bez użycia lakieru błyszczącego.
 
Nie. Lakier bezbarwny to w zasadzie farba tyle że bez barwnika. Więc podlega tym samym zasadom co farba. Rozcieńczamy używając rozpuszczalnika do farby np.. Humbrol. Schnie też tak długo jak farby. Należy tylko pamiętać żeby używać lakieru takiego samego typu jak farby na które się go nakłada. Pędzle myjemy też w rozpuszczalniku a po zakończeniu pracy też w ciepłej wodzie z mydłem. I wypłukać do czysta jeszcze raz w ciepłej wodzie bez mydła.
 
Last edited:
kolory jakie posiadam:
Humbrol:
11, 33, 34, 35, 56, 62, 102, 110, 144, 153
Model Master:
1795E

Jak z tych kolorów, zrobić kolor najbardziej podobny do koloru RLM02. Oraz jak zrobić kolor, błota, brudu, które miałbym pomalować rowki w oponach. Felgi maznelem juz metodą suchego pędzla kolorem srebrnym i przykrylem mieszanką lakierów: matowego i błyszczącego w proporcjach 50/50. Mam też pytanie, czy żeby poprawić efekt, oprócz koloru błota w rowkach, maznąć oponę metodą suchego pędzla kolorem Humbrol 144? Dziękuje za odpowiedzi na moje pytania już z góry :)
pozdrawiam
 
Bardzo dobrze. Co do Hu144 to nie jest ten kolor , który jest potrzebny. Zresztą mozna go pominąć. Opony wyglądają bardzo dobrze i bez tego. Błoto to mix kolorów brązowych i żółtego i białego oraz czarnego. Ja myślę że ten Hu110 wyglada dobrze jako baza. Użyj go do produkcji koloru błota.

RLM02 możesz zrobić z tego Hu102 z dodatkiem białej i może kropli Hu153. Albo Hu102+biała+Hu62...

wzór dla RLM02...

2779luft_colours.jpg


albo

Italeri-Acrylic-Paint-Grau-RLM-02-German-Luftwaffe-WWII-13535344-5.jpeg
 
Dziękuje za szybką odpowiedz, teraz pytanie, jak pomalować takie rowki farba?
 
Cienkim pędzelkiem napuśc w rowki rozrzedzonej mieszanki ciemnego błota a po chwili możesz grubszym prawie suchym pędzlem ( ale ale z jaśniejszym ocieniem błota ) przetrzeć całe koło do okoła. Ale tak trochę tu i tam. Ważne żeby to wyglądało na naturalne działanie.
 
Dlaczego ? Wszystlo idzie dobrze. Zamiast szlifować papierem weź miękką szmatkę i rozpuszczalnik do Humbrola i zmyj nadmiar tej szpachli używając tej szmatki. Jeśli ta szpachla to talk i farba Humbrola oczywiście. A stery wysokości są jednak źle wklejone. Powinny być poziomo bez wzniosu jak u ciebie.

fw190d9_1.gif
 
A tutaj model Karla (Rochie) jako przykład. Co prawda to Ta 152 a nie Fw190 D-9 ale stery te same, charakterystyczne dla wszystkich Focke Wulf Fw 190.

214206.jpg
 
potraktowalem model szmatka nasaczona rozpuszczalnikiem, teraz klei im się cały model w rękach, co zrobić?
 
Rozpuszczalnik nitro, a szpachla to biała farba humbrola z talkiem, w sumie nie jest az tak zle, tylko nie wiem jak pozbyc sie tych smug ...
 

Users who are viewing this thread

Back