Ludziska spod biao-czerwonej szachownicy.

Ad: This forum contains affiliate links to products on Amazon and eBay. More information in Terms and rules

Ło matko!!
Myślałem że się wszyscy ACTA wystraszyli i boją się pisać, bo może już ktoś coś powiedział co ja chcę wklepać na stronie. :lol:
 
Jeśli mówisz o tych aktach co ja mam na myśli, to masz 100% racji.:lol:
Piękne ciało obroni się i bez ubrania.
 
Zdjęcie0237.jpg
Zdjęcie0238.jpg
Zdjęcie0239.jpg
Zdjęcie0242.jpg
Zdjęcie0243.jpg
Zdjęcie0244.jpg

Moja pierwsza w życiu sklejona i pomalowana kabina, czekam na jakieś opinie od was. Przyjmę każdą krytyke, lecz proszę brać poprawkę, że to mój na prawdę pierwszy model.
 
Drązek jest czarny, a cala reszta jest pomalowana mieszanką szarego z czae\rnym, tylko na zdjęciu słabo to widać.
 
Rozumiem. Do mieszania kolorów czy rozcieńczania farby , bardzo fajne jest używać opakowań po tabletkach. Są w różnych kształtach i pojemnościach. To taka malarska paleta dla modelarzy.

4798423-opakowania-pojedyncze-tabletki-na-bialym-tle.jpg


Mam nadzieję że sparawdziłeś pasowanie kabiny do kadłuba zanim pomalowałeś.
 
NIe sprwdziłem, lecz całe szczęscie, że wszytsko pasuje, lecz co by bylo gdyby mi nie pasowało?! Świetny jest pomysł z opakowaniami po tabletkach, napewno lepsze to niz fornir ;p
 
Gdyby nie pasowało to trzeba by było by pasować ( co wiąże się zwykle z szlifowaniem papierem ściernym ) pomalowanego elementu. Dlatego należy zawsze sprawdzić czy wszystko pasuje do siebie i spasować zanim się pomaluje.
Ten fornir jako podkladka przy montażu czy malowaniu to też dobry pomysł.
 
Stwierdziłem, że chcę zrobić ten model najlepiej jak potrafię, więc postanowiłem pomalować zegary, czy ktoś zna jakieś moetody do malowania tych wypukłych częsci kabiny?
 
Sposobów na wykonanie tablic przyrządów jest kilka i należy to zaplanować najpierw zanim się ją wkleji do kabiny. W tym stadium, w którym masz kabinę zrobioną ja poleciłbym technikę suchego pędzla. Polega to na przetarciu górnej powierzchni pędzlem ( albo lepiej kawałkiem gąbki na patyczku ) lekko umoczonym w farbie srebrnej lub białej i najpierw wytartym w papierowy ręcznik. Wtedy wszystkie wypukłe elementy staną sie bardziej widoczne. Takie patyczki z gąbką używa twoja mama do nakładania cienii do oczu. Można je też dostać w każdum sklepie z kosmetykami w małych paczkach. Po wyschnięciu farby tam gdzie są okrągłe zegary można dać kroplę błyszczącego czystego lakieru jako imitację szkiełek. Ale to raczej lepiej wygląda lepiej w skali1:48 niż w 1:72. Tam gdzie są jakieś gałki czy paliki wystające ponad powierzchnię można na ich czubki nałożyć kropelki farby przy pomocy wykałaczki. Ale farba musi być gęsta żeby nie spływała w dół po wykałacce. Nabiera się tylko maleńką kropelkę in przykłada z góry do malpwanego pręcika czy gałki.

Tutaj przykład..

100_7517.jpg
 
Wygląda bardzo dobrze. Ocena 5. :D Brawo. Tylko rączka drążka była albo czarna albo szara. Przycisk spustu u góry na drążku albo srebrny albo mosiężny a nie czerwony. Po poprawieniu możesz kontynuować budowę. Ale jak zostawisz tak jak jest to też może być.
 
Zdjęcie0249.jpg
Zdjęcie0250.jpg
Zdjęcie0251.jpg
Zdjęcie0252.jpg

prace trwają dalej. niestety, sklejenie tylnich płatów mi nie wyszło, i nie wiem co teraz na to poradzić. Na ostatnim zdjęciu, które niestety jest zamazane, widac że pewna częsc na ktorej sa zamontowane karabinki odstaje od kadluba. Proszę o pomoc w rozwiazaniu problemu.
 
Nie wyglada to źle. Te tylne płaty nazywamy : część ruchomą - sterem wysokości a część niruchomą statecznikiem poziomym. Ze zdjącia wynika że klej trochę wypłyną. Wniosek... należało posmarować klejem tylko te cząści kadłuba które stykają się ze statecznikiem poziomym. Teraz wypełnij te szczelinki z przodu , ciutką szpachlówki a po wyschnięciu przeszlifować drobnym papierem ściernym. Nie widzę czy stateczniki są wklejone pod dobrym kątem w stosunku do osi pionowej samolotu. Powinny być poziomo (90 stopni). Jeśli nie są a ta niesymetryczność jest widoczna to należy je odłamać delikatnie albo co jest lepsze odciąć wzdłuż tej szczeliny i poprawnie przykleić ponownie. A co do kadłubowej osłony dzialek to jest wszystko OK. Ona i tak odstawała bo z wykonaniem było różnie. ALe trzeba było sprawdzić czy można było ją spasować lepiej przed montażem. Widzę że śmigło zamontowane...... a przód chłodnicy w kadlubie za śmigłem+kołpakiem pomalowany też? A co z pomalowaniem kołpaka? .... teraz będzie trudniej go pomalować na żółto-czarno.
 
Jak moge pomalowac opony zeby fajnie wygladaly. W instrukcji piszą, żeby pomalować na FLAT BLACK, co to dokładnie znaczy?
 
Jak wynika z tematu wątku mamy się tutaj meldować :).
Niniejszym to robię.
Jeżeli chodzi o modele, to ostatnio specjalizowałem się w Ła-5 i P-36 i P-40 ("długi nos - czyli do wersji "C").
Tutaj parę obrazków tej ostatniej maszyny:

2011-02-04.jpg


2011-02-01.jpg


Jak widzicie, odmiana modelarstwa, którą uprawiam jest dość nietypowa. Pracuję jednak nad jej rozpowszchnieniem - choćby poprzez tę stronę.
 
Jak moge pomalowac opony zeby fajnie wygladaly. W instrukcji piszą, żeby pomalować na FLAT BLACK, co to dokładnie znaczy?

Najpierw pomaluj felgi kolorem czarnym lekko błyszczącym. Następnie opony kolorem czarnym matowym ( Flat Black - matowy czarny ) Kiedy będą suche przetrzyj je delikatnie kolorem szaro-brązowym podobnie jak zrobiłeś to w kabinie . Następnie rowki opony można napuścić rozcięczoną mieszanką w kolorze błota i kałuży. Wszystko to trzeba wykonać delikatnie. Ale możesz sie ograniczyć do pomalowania tylko czarnym . Też będą wyglądać dobrze.

Albo pomaluj całe koła czarnym matowym a potem same felgi lakierem błyszczącym.
 
Last edited:

Users who are viewing this thread

Back