Ludziska spod biao-czerwonej szachownicy.

Ad: This forum contains affiliate links to products on Amazon and eBay. More information in Terms and rules

Zamiast szlifować papierem weź miękką szmatkę i rozpuszczalnik do Humbrola i zmyj nadmiar tej szpachli używając tej szmatki......

Nitro...????? Nie używa się tego rozpuszczalnika do prac z polistyrenem. No chyba że do klejenia. Przecież napisałem jaki rozpuszczalnik.

Zostaw teraz ten model na kilka dni. To plastik stwardnieje. Smugi będzie można przeszlifować drobnym papierem ściernym i a potem wypolerować.
 
OK. Pamietam jak pomalowałem jeden z moich pirwszych model plastikowych niebieską farbą nitro na spodzie skrzydeł. Zżarło cały spód. No ale człowiek uczy się na błędach. Przy szlifowaniu tych smug zwróć uwagę na odciski twoich palców , które napewno odbiły sie tu i ówdzie na modelu.
 
Czołem Panowie.
Dawno mnie nie było, ale lenistwo totalne mnie nawiedziło i za cholerę nie chciało puścić. :lol:
Widzę Wojtek, że warsztaty modelarskie robisz. Cegłolot "Dora" to wg mnie najładniejszy samolot Kurta T.
PePe w jakim malowaniu będzie?
 
Cześć Romek. :wave:

Ano trzeba pomagać. Ale nasz młody kolega jakoś się nie pojawia ostatnio. Chyba się trochę zniechęcił po użyciu nie togo rozpuszczalnika co trzeba.
A miała to być Dorotka z Papagei Staffel.
 
Cześć Wojtek. No, no sprzęt z JV 44. A zestaw to zrobiły małe koreańskie rączki? Mam nadzieję, że nasz nowy kolega nie odpuści i wróci do modelu.
 
Dokładnie ... zestaw zrobiły małe koreańskie rączki razem z małymi stópkami tupoczącymi wokół maszyny wtryskowej. Szło mu bardzo dobrze więc mam też nadzieję że wróci.
 
Zdjęcie0300.jpg

Zdjęcie0301.jpg

Zdjęcie0302.jpg

Zdjęcie0303.jpg

Zdjęcie0305.jpg

Zdjęcie0306.jpg

Zdjęcie0307.jpg

Zdjęcie0308.jpg



Mój nowy nabytek który udało mi się wyrwać po bardzo okazyjnej cenie. Mój nowy plan polega na odstresowaniu sie na modelu i następnie próba naprawienia modelu który mi się trochę popsuł. Traktuje to jako taką odskocznie. Życie mi powodzenia!
 
Last edited by a moderator:
Model tan jak zauważyłem ma bardzo mało częsci. Jest skromny, więc może trochę części mu dorobie ;P same wypraski są kiepskie, tak jak również kalkomania. Farbi w zestawie humbrola oraz 2 pędzelki "0" "4". Klej humbrola, ale raczej nie będe go używał bo nie jest wygodny w nakładaniu, lecz nie wyrzuce go, a nóż się przyda...
 
Witaj z powrotem.... Fajnie widzieć że się nie poddałeś. Ten Westland Whirlwind jest starszym modelem więc nie powala detalami. Ale ja na twoim miejscu nie szarżowałbym z dorabianiem części. Zrób go "z pudełka" i starczy. Kalkomanie są OK choć ten Sky S-type jest trochę za mdły jak pamiętam.

Tutaj parę zdjęć via internet.. choć to są dwie różne maszyny według mnie.


whirlwind2.jpg


whirlwind.jpg
 
Mała uwaga tutaj... proszę zmieniaj wielkość zdjęć, które posyłasz na tym forum. Najlepiej jeśli szerokość zdjęcia czy obrazka ma maksymalnie 800 pikseli. Większe zdjęcia są przeskalowane przes system ale ich pliki nie. A bedąc duże spowalniają ładowanie stron i zajmują dużo miejsca. Te ostatnie 8 zdjęć "ważyło" tyle że mało się kopmputer nie zbiesił. Każde było od 1,5MB do 1,7MB wielkości pliku. Przeskalowałem je do wymaganej szerokości i teraz wszystkie razem mają 1,64MB. Jest różnica ??? ano jest ... a wyglądają tak samo i scrolling jest płynny bo szybciej się ładują.
 
Żartujesz, jak mógłbym porzucić TAKICH kumpli z mojego ulubionego forum! pozdrówka z wietrznego dzisiaj i lekko wilgotnego Krakowa!
 

Users who are viewing this thread

Back