Ludziska spod biao-czerwonej szachownicy.

Ad: This forum contains affiliate links to products on Amazon and eBay. More information in Terms and rules

Panowie.
Dzisiaj mija 78 rocznica śmierci Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury
 
Cele bardzo, ale to bardzo ambitne.
A wśród tych partnerów to są ludzie z listy 100 najbogatszych w polaków?
 
Czołem Panowie !
Kilka książek do poczytania na długie, zimowe wieczory czy nudne godziny w pracy.
W tym pakiecie (173 MB) głównie o lotnictwie WW2.
Pozdrawiam.
 
Last edited by a moderator:
Czesc,

Dzięki Wojtek. ALe staraj sie tego nie robić. Zamieszczenie linka do takich plików nie jest zbrodnią ale to materiały chronione przez prawa autorskie. Muszę usunąc ten link bo możemy mieć kłopoty. Jesli chcesz to użyj PM-sów.

Próbny montaż B-24 dla Dominika.Model ma ponad 1m rozpiętości.
 

Attachments

  • b-24 fit1.jpg
    120.5 KB · Views: 54
  • b-24 fit1a.jpg
    108.5 KB · Views: 56
Last edited:
No zasysam. Zobaczymy co tam masz
Właśnie kończę "Sprawę honoru". Jak dla mnie nic nowego się nie dowiedziałem. Książka dla zachodniego czytelnika mówiąca o tych dzięki którym urodzili się i żyją w normalnych krajach. Podziękowania dla autorów że podjęli ten temat. Dobrym rozwiązaniem jest opisanie otoczki politycznej wokół sprawy polskiej w trakcie DWŚ i takiego a nie innego postrzegania ZSRR przez Polaków. Może gdyby ta historia była bardziej znana, to nie trzeba by było tłumaczyć na naszym forum czym był Katyń.

Ma ktoś z Was "Zapomniane dywizjony" Zamoyskiego?

Zdążyłem
 
Last edited:
I nowa klapa....
 

Attachments

  • b-24 fflap1.jpg
    92.6 KB · Views: 56
  • b-24 fflap1a.jpg
    84.4 KB · Views: 53
  • b-24 fflap1b.jpg
    81.5 KB · Views: 53
Wiem, a jeszcze złapałem przeziębienie....
Dzisiaj nawet nie moglem prosto ciąć...cholera.
 

Attachments

  • Wing top1.jpg
    94 KB · Views: 51
  • Wing top1a.jpg
    84.3 KB · Views: 50
OK. Sorry za stworzenie potencjalnych kłopotów. Nie pomyślałem o tym, następnym razem albo PM albo jakiś inny format, co nie będzie się prezentował jako link. Niestety wszystkie materiały jakie mam sa tylko po angielsku, a jest tego jeszcze sporo.
Liberator wygląda coraz pięknej. Jego rozmiar jest poważny. Jak będzie z jego sztywnością ?
Ciao.
 
Nie ma problemu Wojtek. ALe nie posyłaj takich rzeczy publicznie nawet jako inny format.... to wszystko będzie OK.

Co masz na myśli mówiąc o sztywności?
 
OK.
Sztywność. To jest karton, no nie ? Model jest tak wielki, że zastanawiam się, czy po jakimś czsie grawitacja nie zmieni mu geometrii.
 
Wiem, a jeszcze złapałem przeziębienie....
Dzisiaj nawet nie moglem prosto ciąć...cholera.

Kapitalna robota! Jakbym był blizej to bym Ci donosił grzane piwo z sokiem malinowym na przeziębienie... chociaż z drugiej strony mam wątpliwości czy po tym eliksirze linia cięcia byłaby prosta
 
O tak... to byłby problem Dominiku.


Wojtek ...kazdy model kartonowy powinien być zaimprgnowany. Do tego celu używa sie nitrocelonu. Jako że to jest ksero wycinanki to myszę użyć czegoś innego żeby nie rozmazać nadruku. Prawde mówiąc to i tak nie ma znaczenia bo model będzie malowany. Ale jeszcze myślę nad sposobem wykończenia. Co by nie było to i tak model będzie sztywny jak skorupa jaja strusia.
 

Users who are viewing this thread