Ludziska spod biao-czerwonej szachownicy.

Ad: This forum contains affiliate links to products on Amazon and eBay. More information in Terms and rules

U nich za dziewice robią kozy ale i te bywają zbyt szybkie.
 
Last edited:
Nie wiem za bardzo po co ale kilka kiepskich (robione komórką) zdjęć tego nad czym aktualnie pracuję.







 
Ja Wam się podobał plakat to może parę nieoficjalnych reguł ATC też się spodoba:
Dave's ATC Rules

Świetne

"If he can catch him, he can **** him. (A separation standard not found in the books!)"

"We have a perfect record in aviation: we never left one up there yet!"

"You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ... "

:D
 
Czołem Panowie. Chciałbym wrócić do poprzedniego tematu
Ja od zawsze robiłem modele w 1:72. Mam ich jeszcze nie sklejonych około 30 szt.
W pewnym momencie zadałem sobie pytanie kiedy ja je zrobię, życia mi nie starczy.
No właśnie. Chyba Was zapytam o pomoc. Tych nieruszonych modeli w 1:72 mam trochę więcej niż 30. Starsze, nowsze, ale generalnie te "cieńkie". Ktoś wspomniał o "recesji", pewnie tej ostatniej, ale na początku lat 90-tych też była, nawet gorsza od ostatniej (względne). W latach 95-97 plajtowały sklepy hobbystyczne w Toronto i modele można było kupić za bezcen ($1-5) no i trochę mnie poniosło. Leży to teraz w kartonach i czeka na coś. Nie na mnie, bo mi życia nie starczy, szczególnie z moim tempem. To już nie są zabawki, które mogą kogoś poważniejszego zainteresować, ale dla początkującego mogą być frajdą. Powoli staje przed dylematem, jak uwolnić się od tego bogactwa. Myśl o zapełnieniu kosza budzi we mnie drgawki, oddać to jakimś jeszcze egzystującym handlarzom hobbystycznym nie chcę, raczej wolałbym to oddać na jakiś dobry cel. I tak przyszło mi do głowy, że może gdzieś znacie, albo możecie zlokalizować jakiś np sierociniec, który ma sekcję modelarską i przyjąłby kilka pudeł starych modeli dla startujących adeptów modelarstwa ? Mówię o około 100-120 modelach. Jak by to wyglądało ?
 
Czołem Panowie. Chciałbym wrócić do poprzedniego tematu

No właśnie. Chyba Was zapytam o pomoc. Tych nieruszonych modeli w 1:72 mam trochę więcej niż 30. Starsze, nowsze, ale generalnie te "cieńkie". Ktoś wspomniał o "recesji", pewnie tej ostatniej, ale na początku lat 90-tych też była, nawet gorsza od ostatniej (względne). W latach 95-97 plajtowały sklepy hobbystyczne w Toronto i modele można było kupić za bezcen ($1-5) no i trochę mnie poniosło. Leży to teraz w kartonach i czeka na coś. Nie na mnie, bo mi życia nie starczy, szczególnie z moim tempem. To już nie są zabawki, które mogą kogoś poważniejszego zainteresować, ale dla początkującego mogą być frajdą. Powoli staje przed dylematem, jak uwolnić się od tego bogactwa. Myśl o zapełnieniu kosza budzi we mnie drgawki, oddać to jakimś jeszcze egzystującym handlarzom hobbystycznym nie chcę, raczej wolałbym to oddać na jakiś dobry cel. I tak przyszło mi do głowy, że może gdzieś znacie, albo możecie zlokalizować jakiś np sierociniec, który ma sekcję modelarską i przyjąłby kilka pudeł starych modeli dla startujących adeptów modelarstwa ? Mówię o około 100-120 modelach. Jak by to wyglądało ?


Mi tak od razu nic nie przychodzi do głowy ale się rozejrzę.

Pytanie tylko w jakim kraju to ma być?
 
A gdzie mieszkasz ? Ja miałem na myśli Poskę. Z Toronto mam relatywnie tani transport do Polski przez Polimex.
 
O, to coś nas tam łączy. No ale zostańmy przy Polsce. Ja próbowałem szukać przez internet, ale bez więkezego sukcesu. w końcu sierocińce to nie business, by się reklamować w sieci.
 
CZesc,

Nie pytaj...zostało jeszcze troche ale odeszła mi Vena i nie mogę sie zebrać do kupy. I jeszcze męczy mnie te cholerne przeziębienie.
 
CZesc,

Nie pytaj...zostało jeszcze troche ale odeszła mi Vena i nie mogę sie zebrać do kupy. I jeszcze męczy mnie te cholerne przeziębienie.

Pytam tak z ciekawości... nie popędzam Cię. Wyzdrowiej to i vena wróci! Zdrowia życzę!
 
Szukałem trochę tej "modelarni społecznej" ale póki co bez większych rezultatów.

Nie daleko mnie jest dom dziecka gdzie kiedyś była modelarnia ale teraz już chyba nie ma, w każdym razie mam rozbieżne informacje na ten temat.

Wysłałem też kilka maili z pytaniem o takie miejsca ale na razie czekam na odpowiedź, zobaczymy może coś się uda znaleźć.
 

Users who are viewing this thread

Back